HUQUQIY TA’LIM SOHASIDA YANGI HAMKORLIK
Bugun, 2025-yil 3-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti va “Samarqand xalqaro salomatlik fanlari oliy maktabi” MCHJ shaklidagi O‘zbekiston-Germaniya qo‘shma korxonasi o‘rtasida tibbiyot va salomatlik huquqini ilmiy hamda axborot-metodik ta’minlash sohasida huquqiy ta’lim va ilmiy faoliyatni rivojlantirish bo‘yicha hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolandi.
Ushbu hujjat ikki muassasa o‘rtasida:
qo‘shma ta’lim va ilmiy loyihalarni amalga oshirish,
Germaniyaning nufuzli mutaxassislarini jalb etish,
darsliklar va qo‘llanmalar tayyorlash,
ilmiy-amaliy tadbirlarni tashkil qilish kabi yo‘nalishlarda uzoq muddatli hamkorlikni nazarda tutadi.

НОВОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО В СФЕРЕ ЮРИДИЧЕСКОГО ОБРАЗОВАНИЯ
3 июня 2025 года состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве между Институтом переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции Республики Узбекистан и "Самаркандской международной высшей школой здравоохранения", являющейся совместным узбекско-германским предприятием в форме ООО.
Данный документ направлен на развитие юридического образования и научной деятельности в области медицинского и здравоохранительного права, включая научное, информационное и методическое обеспечение. Меморандум предусматривает долгосрочное сотрудничество между двумя учреждениями в следующих направлениях: