Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти делегацияси Шанхайда халқаро ҳамкорликни кенгайтирмоқда
17.06.2025 6780
Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти директори Есемурат Канязов бошчилигидаги делегация жорий йил 16–19 июнь кунлари Хитой Халқ Республикасининг Шанхай шаҳрида бўлиб ўтаётган “Шанхай Ҳамкорлик Ташкилоти (ШҲТ) иқтисодий ва савдо фаолиятини ҳуқуқий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш форуми”да иштирок этмоқда.
Форум доирасида ўтказилган сессияларда институт директори Й.Канязов “Ҳуқуқий инфратузилма ва иқтисодий ислоҳотлар симбиози” мавзусида маъруза билан қатнашди. Унда Ўзбекистонда амалга оширилаётган чуқур ҳуқуқий ислоҳотлар, жумладан, иқтисодий тараққиётга хизмат қилувчи ҳуқуқий инфратузилмани мустаҳкамлаш бўйича илғор тажрибаларни тақдим этди.
Мазкур халқаро форум доирасида делегация аъзолари ШҲТга аъзо ва кузатувчи давлатлар вакиллари билан ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш, янги ташаббус ва ғояларни илгари суриш имкониятига эга бўлдилар.

Делегация Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров расширяет международное сотрудничество в Шанхае
17.06.2025 7401
Делегация под руководством директора Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров  Есемурата Канязова принимает участие в Форуме по правовому обеспечению экономической и торговой деятельности Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), который проходит с 16 по 19 июня текущего года в городе Шанхай, Китайская Народная Республика.
В рамках сессий форума директор Института  Канязов выступил с докладом на тему «Симбиоз правовой инфраструктуры и экономических реформ». В своем выступлении он представил передовой опыт Узбекистана по реализации глубоких правовых реформ, в том числе по укреплению правовой инфраструктуры, способствующей экономическому развитию.
В ходе международного форума члены делегации имели возможность укрепить сотрудничество и обменяться новыми идеями и инициативами с представителями государств-членов и наблюдателей ШОС.