Бугун 20 декабрь куни Адлия вазирлиги қошидаги Юристлар малакасини ошириш маркази катта ўқитувчиси Зафаржон Рахмонов, Раҳматилла Деҳқонов ҳамда кафедра ўқитувчиси Жавлонбек Жўраевлар  Мирзо Улуғбек туманидаги 142-мактабга ташриф буюриб, ёшлар билан учрашди.
Учрашувда ёшларга мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ва аҳамияти, ёшларга яратилаётган имкониятлар, ҳозирги кунда мамлакатимизда таълим-тарбия соҳасини ривожлантириш, ўқувчи ёшларни касб-ҳунарга ўргатиш борасида кенг кўламли ишлар олиб борилаётганлиги таъкидлаб ўтилди.  Ёшлар очиқ мулоқот чоғида ўзларини қизиқтирган барча саволларга батафсил жавоблар олишди.

ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА С МОЛОДЕЖЬЮ
Сегодня, 20 декабря, старший преподаватель Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции Зафаржон Рахмонов, Рахматилла Дехканов и преподаватель кафедры Жавлонбек Жураев посетили школу No142 Мирзо-Улугбекского района и встретились с молодежью.
На встрече были подчеркнуты суть и значение проводимых в нашей стране реформ, возможности, создаваемые для молодежи, а также отмечено, что в настоящее время в нашей стране проводится широкомасштабная работа по развитию сферы образования и воспитания, обучению учащейся молодежи профессиям и ремеслам.  В ходе открытого диалога молодые люди получили подробные ответы на все интересующие их вопросы.