Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги шифокор ходимлари учун масофавий малака ошириш курси тамомланди
09.01.2023 5331
Юристлар малакасини ошириш маркази томонидан Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги шифокор  ходимлари учун навбатдаги  “Мулоқот психологияси ва коррупцияга қарши кураш” бўйича қисқа муддатли масофавий малака ошириш курси бўлиб ўтди.
Ўқув курси давомида ходимлар коррупция, унинг шакллари, идора даражасида мазкур иллатга қарши курашиш, коррупциявий хавф-хатарларни аниқлаш ва уларнинг олдини олиш, манфаатлар тўқнашувининг олдини олиш ва уларни тартибга солиш юзасидан ўз вақтида чора-тадбирларни кўриши, коррупция ҳуқуқбузарликлари учун миллий қонунчиликда белгиланган жавобгарлик чоралари каби мавзуларда ўз билим ва малакаларини оширишди.

Завершен курс дистанционного обучения медицинских работников Министерства здравоохранения Республики Каракалпакстан
09.01.2023 5672
Очередной краткосрочный дистанционный курс обучения на тему «Психология общения и борьба с коррупцией» провел Центр подготовки юристов для медицинских работников Министерства здравоохранения Республики Каракалпакстан.
В ходе обучения сотрудники должны принимать своевременные меры по борьбе с коррупцией, ее формами, по борьбе с этим злом на служебном уровне, по выявлению и предотвращению коррупционных рисков, предупреждению конфликтов интересов и их регулированию, а также принимать меры ответственности за коррупционных правонарушений, установленных национальным законодательством, повысили свои знания и навыки в таких темах.