Бугун Адлия вазирлиги ҳузуридаги Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтида Давлат хизматлари марказлари ва ФҲДЙ органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси ҳамда унинг ҳудудий бўлинмаларида ДХМ соҳасига бириктирилган масъул ходимлар учун малака ошириш курслари бошланди.
Дарслар аввалида Институт директорининг биринчи ўринбосари Р. Хурсанов Институтнинг келгусидаги устувор йўналишлари ва ривожланиш стратегиясига бағишланган тақдимотни намойиш этди.
Курс давомида тингловчилар давлат хизматларини кўрсатиш, ҳуқуқий механизмларни такомиллаштириш ва амалий кўникмаларни ошириш бўйича зарур билим ва малакаларга эга бўлишади.

Начались курсы повышения квалификации!
Сегодня в Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции начались курсы повышения квалификации для ответственных сотрудников, закрепленных за Центром государственных услуг и Управлением координации деятельности органов ЗАГС, а также его территориальными подразделениями.
В начале занятий первый заместитель директора Института Р. Хурсанов продемонстрировал презентацию, посвященную будущим приоритетам и стратегии развития Института.
В ходе курса слушатели получат необходимые знания и навыки по предоставлению государственных услуг, совершенствованию правовых механизмов и повышению практических навыков.
Цель - укрепить систему предоставления гражданам более качественных и удобных государственных услуг!