Институт делегациясининг Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи
Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти жамоаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташриф буюрди. Ташрифдан кўзланган асосий мақсад — Академия тажрибаси билан яқиндан танишиш ҳамда томонлар ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлашдан иборат.
Дастлаб, мезбонлар томонидан Академия фаолиятига бағишланган видеоролик ва тақдимот намойиш этилди. Шундан сўнг, меҳмонлар учун Академия биноси бўйлаб экскурсия ташкил этилди.
Экскурсия давомида амалий машғулот хоналари, ахборот-ресурс маркази, суд заллари каби замонавий инфратузилмалар билан яқиндан танишилди. Институт делегацияси томонидан Академияда олиб борилётган таълим жараёни, илмий ва интеллектуал салоҳияти ҳамда яратилган шароитларга юқори баҳо берилди.
Мазкур ташриф икки муассаса ўртасидаги тажриба алмашувини кучайтириш ва янги лойиҳаларни бошлаш учун мустаҳкам пойдевор бўлиб хизмат қилади.

Визит делегации Института в Академию правоохранительных органов
Коллектив Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров посетил Академию правоохранительных органов. Основная цель визита - близкое ознакомление с опытом Академии и дальнейшее укрепление взаимного сотрудничества между сторонами.
Вначале хозяева продемонстрировали видеоролик и презентацию, посвященные деятельности Академии. После этого для гостей была организована экскурсия по зданию Академии.
В ходе экскурсии делегация близко ознакомилась с современной инфраструктурой, такой как кабинеты практических занятий, информационно-ресурсный центр и залы судебных заседаний. Делегация института высоко оценила образовательный процесс, научный и интеллектуальный потенциал, а также условия, созданные в Академии.
Данный визит послужит прочным фундаментом для усиления обмена опытом между двумя учреждениями и инициирования новых проектов.