Адвокатлар гуруҳи тингловчилари учун амалий машғулот
Адлия вазирлиги ҳузуридаги Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтида адвокатлар гуруҳи тингловчилари учун навбатдаги дарс машғулоти ўтказилди.
Машғулотни Тошкент шаҳридаги “ADVISORPRO” масъулияти чекланган жамияти Бош директори, патент вакили М.Турсунова олиб борди.
Мавзу: Интернет тармоқларида интеллектуал ҳуқуқларни ҳимоя қилиш
Тингловчилар интернет муҳитида муаллифлик ҳуқуқи, савдо белгиси, патент ва бошқа интеллектуал мулк объектларини ҳимоя қилишнинг ҳуқуқий асослари, шунингдек, амалиётда учрайдиган муаммолар ва уларнинг ечимлари ҳақида батафсил маълумот олишди.
Машғулот интерактив тарзда ўтказилиб, тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олиш имкониятига эга бўлишди.

Практическое занятие для группы адвокатов
В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции состоялось очередное занятие для слушателей группы адвокатов.
Занятие провела генеральный директор ООО "ADVISORPRO" (г. Ташкент), патентный поверенный М. Турсунова.
Тема: Защита прав интеллектуальной собственности в сети Интернет
Слушатели получили подробную информацию о правовых основах защиты авторских прав, товарных знаков, патентов и других объектов интеллектуальной собственности в онлайн-среде, а также о распространенных практических проблемах и способах их решения.