Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институтида Қозоғистон Республикаси Фан ва олий таълим вазирлиги Фан қўмитасининг “Қозоғистон давлат хизматининг ташкилий маданиятини трансформация қилиш архитектураси” лойиҳаси раҳбари, юридик фанлар доктори, профессор Бинур Адамовна Тайторина иштирокида илмий-амалий семинар ташкил этилди.
Семинар давомида “Қозоғистон давлат хизматининг ташкилий маданиятини трансформация қилиш архитектураси” илмий лойиҳаси натижалари тақдим этилди, шунингдек, “Бошқарув парадигмаларининг трансформацияси шароитида давлат хизматида ташкилий маданиятни ривожлантиришнинг методологик асосларини яратиш” номли монография тақдимоти ўтказилди.
Шунингдек, профессор Бинур Адамовна Тайторина институт тингловчилари учун давлат хизматида ташкилий маданиятни шакллантириш ва ривожлантиришнинг замонавий ёндашувларига бағишланган ўқув машғулотини ўтказди. Машғулот давомида тингловчилар халқаро тажриба, замонавий бошқарув механизмлари ҳамда давлат хизматини такомиллаштиришнинг долзарб йўналишлари бўйича билим ва тавсияларга эга бўлдилар.

Состоялся научно-практический семинар в рамках международного сотрудничества
В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров состоялся научно-практический семинар с участием руководителя проекта Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан «Архитектоника трансформации организационной культуры государственной службы Казахстана», доктора юридических наук, профессора Бинур Адамовны Тайториной.
В ходе семинара были представлены результаты научного проекта «Архитектоника трансформации организационной культуры государственной службы Казахстана», а также состоялась презентация монографии «Создание методологических основ развития организационной культуры на государственной службе в условиях трансформации управленческих парадигм».
Кроме того, профессор Бинур Адамовна Тайторина провела для слушателей института учебное занятие, посвящённое современным подходам к формированию и развитию организационной культуры на государственной службе. В ходе занятия участники ознакомились с международным опытом, современными механизмами управления и актуальными направлениями совершенствования государственной службы.