Тошкент вилоятида коррупцияга қарши курашиш ва тизимли муаммоларни бартараф этиш масалаларига бағишланган танқидий йиғилиш бўлиб ўтди
27.05.2026 1452
Тадбирда Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти директори Й. Канязов ҳам иштирок этди.
Йиғилиш давомида давлат хизматларида шаффофликни таъминлаш, инсон омилини қисқартириш ҳамда соҳаларни рақамлаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, давлат хизматчилари учун махсус ўқув курсларини ташкил этиш, коррупцияга оид жиноятчиликнинг олдини олиш бўйича илмий асосланган таклифлар ишлаб чиқиш масалалари юзасидан муҳим вазифалар белгилаб олинди.
Тадбир якунида барча мутасадди раҳбарларга «коррупциясиз тизим»ни шакллантириш ҳамда аҳолига очиқ ва шаффоф хизмат кўрсатишни таъминлаш юзасидан тегишли топшириқлар берилди.

В Ташкентской области состоялось критическое совещание, посвящённое вопросам противодействия коррупции и устранения системных проблем
27.05.2026 1580
В мероприятии также принял участие директор Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров Й. Канязов.
В ходе совещания были обсуждены вопросы обеспечения прозрачности государственных услуг, сокращения влияния человеческого фактора, а также цифровизации различных сфер деятельности.
Кроме того, были определены важные задачи по организации специальных учебных курсов для государственных служащих и разработке научно обоснованных предложений по предупреждению коррупционных преступлений.
По итогам мероприятия всем ответственным руководителям были даны соответствующие поручения по формированию «системы, свободной от коррупции», а также обеспечению открытого и прозрачного оказания услуг населению.