Markaziy apparat boshqarma boshliqlari, hududiy adliya organlari rahbarlari hamda ularning o‘rinbosarlari uchun malaka oshirish kursi boshlandi
01.06.2026 1610
Adliya vazirligi markaziy apparati boshqarma boshliqlari, hududiy adliya organlari rahbarlari hamda ularning o‘rinbosarlari uchun “Kasbiy rivojlanish kompetensiyalarini oshirishga qaratilgan qisqa muddatli malaka oshirish” o‘quv kursi boshlandi.
Mazkur kurs rahbar kadrlarning zamonaviy boshqaruv ko‘nikmalarini rivojlantirish, strategik fikrlash, jamoani samarali boshqarish, liderlik salohiyatini mustahkamlash hamda kasbiy kompetensiyalarini yanada oshirishga qaratilgan.
O‘quv mashg‘ulotlari davomida ishtirokchilar uchun davlat boshqaruvidagi zamonaviy yondashuvlar, samarali muloqot, qarorlar qabul qilish, inson resurslarini boshqarish va boshqa dolzarb mavzular bo‘yicha malakali mutaxassislar ishtirokida trening hamda amaliy mashg‘ulotlar tashkil etiladi.
Kurs yakunida tinglovchilar egallagan bilim va ko‘nikmalarini o‘z faoliyatida samarali qo‘llash orqali adliya organlari faoliyati samaradorligini yanada oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

Стартовал курс повышения квалификации для начальников управлений центрального аппарата, руководителей территориальных органов юстиции и их заместителей
01.06.2026 1772
Для начальников управлений центрального аппарата Министерства юстиции, руководителей территориальных органов юстиции и их заместителей начался краткосрочный курс повышения квалификации на тему «Развитие компетенций профессионального роста».
Данный курс направлен на развитие современных управленческих навыков руководящих кадров, стратегического мышления, эффективного управления коллективом, укрепление лидерского потенциала, а также дальнейшее совершенствование профессиональных компетенций.
В рамках учебных занятий для участников будут организованы тренинги и практические занятия с участием квалифицированных специалистов по таким актуальным темам, как современные подходы в государственном управлении, эффективная коммуникация, принятие решений, управление человеческими ресурсами и другим направлениям.
Ожидается, что по завершении курса слушатели смогут эффективно применять полученные знания и навыки в своей профессиональной деятельности, способствуя дальнейшему повышению эффективности работы органов юстиции.