Юристлар малакасини ошириш марказида «Буюртмалар портфелини шакллантириш» долзарб ҳафталиги бошланди
18.12.2023 3857
Тадбир давомида Марказ профессор-ўқитувчилари ва бўлим бошлиқлари томонидан буюртмачи ташкилотларга ташриф буюрган ҳолда 2024 йил учун тақсимот режаларини тузиш масалалари муҳокама қилинади.
Шунингдек,  ўқув дастурлари, янги мавзулар бўйича ўқув курсларини ташкил этиш юзасидан буюртмачиларнинг таклиф мулоҳазалари тингланади.
Дастлабки учрашув Ўзбекистон Нотариал палатасида ўтказилди. Палата раҳбарияти ва мутахассисларининг нотариуслар малакаларини ошириш юзасидан мавжуд ўқув дастурларини янада такомиллаштириш, амалиётдаги муаммолар ечимига қаратилган  қисқа муддатли курсларни мунтазам ташкил этиб бориш борасидаги фикрлари эшитилди.

В Центре повышения квалификации юристов стартовала тематическая неделя «Формирование портфеля заказов»
18.12.2023 4687
В ходе мероприятия преподаватели и начальники отделов Центра обсудят вопросы составления учебных планов  на 2024.
Также будут услышаны предложения клиентов по организации образовательных программ и обучающих курсов по новым темам.
Первое заседание состоялось в Нотариальной палате Узбекистана. Были выслушаны мнения руководства и экспертов Палаты относительно дальнейшего совершенствования существующих учебных программ повышения квалификации нотариусов, регулярной организации краткосрочных курсов, направленных на решение задач на практике.