САМАРҚАНДДА САЙЁР МАЛАКА ОШИРИШ КУРСЛАРИ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
2023 йил 27 ноябрь кунидан бошлаб Самарқанд вилоятида фаолият юритаётган  адвокат ва юрисконсультлар учун  икки ҳафтага мўлжалланган сайёр малака ошириш ўқув курслари бошланди.
Машғулотларга Юристлар малакасини ошириш марказининг етакчи профессор-ўқитувчилари билан бирга вилоят адлия бошқармаси, Адвокатлар палатасининг вилоят ҳудудий бошқармаси вакиллари ва амалиётчи мутахассислар жалб қилинган.
Малака ошириш давомида тингловчилар Ўзбекистонда амалга оширилаётган суд-ҳуқуқ соҳасидаги ислоҳотлар, давлат ва жамият қурилиши соҳасини демократлаштириш жараёнлари, инсон ҳуқуқ ва эркинликларини ҳимоя қилиш механизмлари, қонунчиликдаги янгиликлар, коррупцияга қарши курашишнинг миллий ва халқаро тизими, давлат хизматчиларининг одоб-аҳлоқ қоидалари, фуқаролик жамиятининг ҳуқуқий асослари, маъмурий тартиб-таомиллар бўйича  билим ва кўникмаларини оширадилар.

В САМАРКАНДЕ ОРГАНИЗОВАНЫ ВЫЕЗДНЫЕ УЧЕБНЫЕ КУРСЫ
С 27 ноября 2023 года стартовали двухнедельные курсы повышения квалификации для адвокатов и юрисконсультов, ведущую свою деятельность в Самаркандской области.
К обучению наряду с ведущими профессорами и преподавателями Центра повышения квалификации юристов были привлечены представители областного управления юстиции, областного управления Адвокатской палаты и практикующие эксперты.
В ходе тренинга слушатели узнают о реформах в сфере юстиции, процессах демократизации государства и общества, механизмах защиты прав и свобод человека, нововведениях в законодательстве, национальной и международной системе борьбы с коррупцией, правила поведения государственных служащих, гражданского общества, а также повышают их знания и навыки по основам административных процедур.