Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi va Qarshi davlat universiteti rahbar va xodimlarining malakalari oshirilmoqda
25.04.2024 3570
Yuristlar malakasini oshirish markazi tomonidan Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi va Qarshi davlat universiteti rahbar va boshqa mas’ul xodimlari uchun “Huquqiy bilimlarni oshirish” bo‘yicha qisqa muddatli onlayn dars mashg'ulotlari bo'lib o'tmoqda.
Mashg‘ulotlar davomida tinglovchilar:
Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi davlat siyosatining asosiy yo‘nalishlari;
Yangi mehnat kodeksining qabul qilish zarurati va alohida jihatlari;
Mehnat intizomi, xizmat tekshiruviga oid yangiliklar;
Qonunchilik hujjatlari ijrosini samarali tashkil etishda davlat boshqaruv organlari va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlarining shaxsiy javobgarligi va boshqa mavzular bo‘yicha malakalarini oshiradilar.

Повышается квалификация руководителей и сотрудников УВД Джизакской области и Каршинского государственного университета
25.04.2024 4349
Центр повышения квалификации юристов проводит краткосрочный онлайн-тренинг на тему «Повышение правовых знаний» для начальников и других сотрудников УВД Джизакской области и Каршинского государственного университета.
Слушатели во время обучения ознакомятся со следующими темами:
• Основные направления государственной политики в борьбе с коррупцией;
• Необходимость принятия и особенности нового Трудового кодекса;
• Новости, связанные с трудовой дисциплиной, служебным расследованием;
• Персональная ответственность руководителей органов государственного управления и местных исполнительных органов власти за эффективное исполнение законодательных актов и другие вопросы.