Буюк Британияда ташкил этилган қисқа муддатли стажировка ўз ниҳоясига етди
Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти тингловчиларининг Буюк Британияда ташкил этилган қисқа муддатли стажировка дастури муваффақиятли якунланди.
Мазкур стажировка доирасида тингловчилар учун Буюк Британиянинг нуфузли ҳуқуқий ташкилотлари ва адвокатлик фирмаларида амалий тренинглар ҳамда учрашувлар ташкил этилди.
Хусусан, “36 Stone”, “Mayer Brown”, “Law Society” ҳамда бошқа етакчи адвокатлик фирмаларида ўқув машғулотлари ўтказилиб, халқаро ҳуқуқ амалиёти, юридик хизматлар кўрсатиш тизими ва замонавий юридик тажрибалар юзасидан билим ва кўникмалар мустаҳкамланди.
Стажировка давомида тингловчилар замонавий юридик тажрибани ўзлаштириш, хорижий экспертлар билан мулоқот қилиш, халқаро тажрибани ўрганиш ҳамда профессионал алоқаларни кенгайтириш имкониятига эга бўлдилар.

Краткосрочная стажировка в Великобритании успешно завершилась
Слушатели Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров успешно завершили программу краткосрочной стажировки, организованную в Великобритании.
В рамках стажировки для слушателей были организованы практические тренинги и встречи в ведущих юридических организациях и адвокатских фирмах Великобритании.
В частности, учебные занятия были проведены в «36 Stone», «Mayer Brown», «Law Society» и других ведущих юридических фирмах, что позволило укрепить знания и навыки в области международной правовой практики, системы оказания юридических услуг и современных юридических подходов.
В ходе стажировки слушатели получили возможность ознакомиться с передовым юридическим опытом, наладить профессиональное общение с зарубежными экспертами, изучить международную практику и расширить профессиональные связи.