“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi doirasida yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi
Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti rahbariyati ishtirokida Toshkent shahar Mirobod tumani Inoqobod MFYda "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi doirasida yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida yoshlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ularga davlat tomonidan yaratilayotgan imkoniyatlar, amaldagi qonunchilikda belgilangan huquq va kafolatlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Tadbirda, shuningdek, yosh fermerlarni qiziqtirgan masalalarga alohida e’tibor qaratilib, yerdan foydalanish huquqi, qishloq xo‘jaligi sohasida ajratilayotgan kredit va subsidiyalardan foydalanish tartibi hamda ushbu yo‘nalishdagi amaldagi qonunchilik normalari yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Ochiq muloqot shaklida o‘tgan uchrashuvda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan batafsil javob oldilar, taklif va tashabbuslarini bildirish imkoniga ega bo‘ldilar.

В рамках встречи «Руководитель и молодёжь» состоялся открытый диалог с молодыми людьми
Руководство Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров провело открытую встречу с молодёжью в махалле «Иноқобод» Мирабадского района города Ташкента в рамках мероприятия «Руководитель и молодёжь».
В ходе встречи участникам была представлена подробная информация о мерах, принимаемых государством для поддержки молодёжи, их правах и гарантиях, предусмотренных действующим законодательством, а также о вопросах повышения правовой грамотности и правовой культуры молодого поколения.
Особое внимание в рамках мероприятия было уделено вопросам, представляющим интерес для молодых фермеров. Участникам разъяснили порядок реализации права пользования земельными участками, механизмы получения кредитов и субсидий в сфере сельского хозяйства, а также действующие нормы законодательства, регулирующие данные вопросы.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого участники получили исчерпывающие ответы специалистов на интересующие их вопросы, а также смогли озвучить свои предложения и инициативы.