Qonunchilik hujjatlari ekspertizasi bo‘yicha malaka oshirish kursi boshlandi
Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida “Qonunchilik hujjatlari va ularning loyihalarini baholash, tizimlashtirish va ekspertizadan o‘tkazish” bo‘yicha mas’ul xodimlarning malakasini oshirish kursi o‘z faoliyatini boshladi.
Mashg‘ulot avvalida institut direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari R. Xursanov tinglovchilar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida tinglovchilarning taklif va fikrlari tinglanib, o‘quv jarayonini yanada samarali tashkil etish borasida muhokamalar olib borildi.
Mazkur kurs davomida ishtirokchilar qonunchilik hujjatlarini ishlab chiqish, tahlil qilish, ularning huquqiy ekspertizasini o‘tkazish hamda amaldagi me’yoriy hujjatlar tizimini takomillashtirish bo‘yicha chuqur nazariy va amaliy bilimlarga ega bo‘ladilar.
Institut tomonidan yaratilgan qulay sharoitlar, malakali trenerlar va zamonaviy yondashuvlar tinglovchilarga kasbiy salohiyatini yanada oshirish imkonini beradi.

Начался курс повышения квалификации по экспертизе нормативно-правовых актов
В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров начался курс повышения квалификации для ответственных сотрудников по теме «Оценка, систематизация и экспертиза нормативно-правовых актов и их проектов».
В начале занятия первый проректор по учебной работе института Р. Хурсанов провёл открытую беседу со слушателями.
В ходе встречи были выслушаны предложения и мнения участников, обсуждены вопросы повышения эффективности учебного процесса.
В рамках данного курса слушатели получат углублённые теоретические и практические знания по разработке, анализу, правовой экспертизе нормативно-правовых актов, а также по совершенствованию действующей системы нормативных документов.
Созданные институтом благоприятные условия, квалифицированные тренеры и современные подходы способствуют дальнейшему повышению профессионального потенциала слушателей.