Institut va YUNESKO vakillari o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Adliya vazirligi huzuridagi Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida BMTning Ta’lim, fan va madaniyat masalalari bo‘yicha tashkiloti – YUNESKOning O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘rtasidagi amaldagi hamkorlik aloqalari sarhisob qilinib, yuridik ta’limni rivojlantirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini qo‘llab-quvvatlash, xalqaro tajribalarni o‘quv jarayoniga joriy etish hamda malaka oshirish yo‘nalishlarida istiqboldagi hamkorlik masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, yuridik ta’lim sifatini oshirish, qo‘shma ilmiy-amaliy tadbirlar, seminar va treninglarni tashkil etish, shuningdek xalqaro hamkorlikni yanada kengaytirish bo‘yicha takliflar muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni izchil rivojlantirish va kelgusida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции Республики Узбекистан состоялась встреча с представителями Представительства Организации Объединённых Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) в Узбекистане.
В ходе встречи стороны подвели итоги текущего сотрудничества и обменялись мнениями о перспективах взаимодействия в сфере развития юридического образования, поддержки научно-исследовательской деятельности, внедрения международного опыта в образовательный процесс, а также повышения квалификации специалистов.
Кроме того, были обсуждены предложения по повышению качества юридического образования, организации совместных научно-практических мероприятий, семинаров и тренингов, а также дальнейшему расширению международного сотрудничества.
По итогам встречи стороны подтвердили готовность к последовательному развитию взаимовыгодного сотрудничества и реализации совместных проектов в перспективе.